Odškodnenie pri dopravnej nehode

Stali ste sa účastníkom autonehody a boli ste zranený vinou iného vodiča? V mnohých prípadoch máte nárok na odškodnenie pri dopravnej nehode, avšak nie veľa ľudí o tom vie, alebo je schopných ho získať vo výške, ktorá im prináleží. Preto sme tu my.

V Certeze vám pomôžeme získať odškodnenie pri dopravnej nehode bez ohľadu na to, či ste boli chodcom, cyklistom, spolujazdcom alebo samotným vodičom. Odškodnenie vám dokonca prináleží aj vtedy, ak vinník autonehody z miesta nehody ušiel, alebo ste zažili stret so zverou. Zaistíme znalecké posudky, zanalyzujeme podklady k nehode, spracujeme vaše nároky a následne ich pre vás zaobstaráme.

Kto môže žiadať o odškodnenie pri dopravnej nehode?

O odškodnenie pri dopravnej nehode môže požiadať osoba, ktorá sa stala účastníkom dopravnej nehody a utrpela ujmu na zdraví. Nezáleží na tom, či ide o chodca, cyklistu, vodiča alebo jeho spolujazdca. Premlčacia doba je však 2 roky.

Na aké odškodnenie pri dopravnej nehode máte nárok?

Výška odškodnenia a vymáhanie škody po dopravnej nehode sa líšia od prípadu k prípadu. Okrem fyzickej ujmy, poškodenia vozidla a škodách na majetku máte nárok aj na odškodnenie:

  • finančných strán, ktoré ste ako účastník autonehody utrpeli (napr. strata šperkov, cenností a hotovosti)
  • oblečenia či okuliarov a iných vecí
  • straty zárobku a ušlého zisku

Zákonnou povinnosťou vodičov je mať uzatvorené PZP (povinné zmluvné poistenie auta). Preplatenie škody je možné z PZP, z havarijného poistenia alebo z garančného fondu Slovenskej kancelárie poisťovateľov.

Odškodnenie pri tragickej dopravnej nehode

Zažiť stratu blízkeho kvôli vážnej dopravnej nehode neprajeme nikomu. Hoci stratu milovanej osoby nič nenahradí, zo zákona máte nárok na odškodnenie, ktoré vám z finančného hľadiska aspoň trochu pomôže vyrovnať sa so stratou. A my urobíme všetko pre to, aby ste ho získali. Odškodnenie pri úmrtí blízkeho zväčša zahŕňa náklady spojené s pohrebom, odškodnenie prežitých duševných útrap alebo výživné.

Čo budete pri vymáhaní škody po dopravnej nehode potrebovať?

Na vymáhanie škody po dopravnej nehode v Certeze, budeme od vás potrebovať záznam o nehode, lekárske správy a ďalšie dokumenty a záznamy týkajúce sa autonehody. Vzor správy o nehode si stiahnete na našej stránke.

Ako postupovať pri škodovej udalosti?

Radi by ste požiadali o odškodnenie pri dopravnej nehode? Sme tu pre vás. Neváhajte nás kontaktovať a nahláste nám poistnú udalosť.

jún 2024
Po Ut St Št Pi
2728293031
34567
1011121314
1718192021
2425262728
10 ROKOV skúseností
30 MINÚTOVÁ
TEL. KONZULTÁCIA
„Nikdy neviete, kedy Vás v živote zasiahne nepríjemná udalosť, ktorá Vás môže vážne poškodiť. Treba s nimi vždy rátať a keď prídu, netreba pred nimi ustúpiť, treba im čeliť. A na to sme tu pre Vás my – aby sme Vám im pomohli čeliť a aby ste z tohto boja vyšli práve Vy ako víťazi.“