Odškodnenie pri pracovnom úraze

Každý zamestnanec, ktorý je zranený pri pracovnom úraze, má nárok žiadať odškodnenie. A to bez ohľadu na to, či došlo k zraneniu na stavbe, v kancelárii alebo vo výrobnej hale.

Získať odškodnenie v adekvátnej výške býva však často pre samotného človeka proces na dlhé lakte. Zabudnite na neuznanie pracovného úrazu zamestnávateľom a nechajte všetko na náš Certeza tím, ktorý vám rád so získaním odškodnenia pomôže. Spracujeme vaše nároky a následne ich pre vás aj získame. Vy sa zatiaľ môžete naplno venovať vašej rekonvalescencii.

Pomáhame osobám s menej závažnými i závažnými pracovnými úrazmi, ktoré na poškodenom zanechali dočasné, ale aj trvalé následky po pracovnom úraze.

Kto môže žiadať odškodnenie pri pracovnom úraze?

O odškodnenie pri pracovnom úraze môže v Certeze žiadať osoba, ktorá:

  • následkom úrazu utrpela akúkoľvek ujmu na zdraví (menej závažnú, ťažkú ujmu na zdraví, ale aj trvalé následky úrazu)
  • zažila pracovný úraz v posledných troch rokoch
  • doteraz neobdržala žiadne odškodnenie z predchádzajúcej nehodovej udalosti, alebo nie je s výškou odškodnenia spokojná

Ste takouto osobou aj vy?

Na aké odškodnenie pri pracovnom úraze máte nárok?

Výška odškodnenia sa líši na povahe prípadu. Každý účastník pracovného úrazu má podľa Sociálnej poisťovne nárok na PN (pracovnú neschopnosť) a jednorazovú náhradu za bolesť, tzv. bolestné. Jeho výška sa odvíja od povahy zranenia na stupnici bodovania úrazu, tzv. bolestných bodov.

Odškodnenie môže slúžiť aj ako:

  • náhrada za stratu na zárobku a ušlý zisk, pokiaľ ste kvôli zraneniu PN a nechodíte do práce
  • náhrada za stratu dôchodku
  • náhrada škody a vecnej škody, ktorá sa vám zranením stala
  • náhrada za sťaženie spoločenského uplatnenia
  • náhrada účelných nákladov spojených s liečením (napr. lieky, zdravotnícke pomôcky atď.)

Aké veci budete pri vybavovaní odškodnenia pri pracovnom úraze potrebovať?

  • Aby ste si mohli požiadať o odškodnenie pri pracovnom úraze v Certeze, budeme od vás potrebovať záznam o registrovanom pracovnom úraze, lekársky posudok o bolestnom, lekárske správy a ďalšie dokumenty súvisiace s nehodou.

Žiadosť o odškodnenie pri pracovnom úraze

Radi by ste požiadali o odškodnenie pri pracovnom úraze? Sme tu pre vás! Neváhajte nás kontaktovať, právnu analýzu vám urobíme zadarmo.

jún 2024
Po Ut St Št Pi
2728293031
34567
1011121314
1718192021
2425262728
10 ROKOV skúseností
30 MINÚTOVÁ
TEL. KONZULTÁCIA
„Nikdy neviete, kedy Vás v živote zasiahne nepríjemná udalosť, ktorá Vás môže vážne poškodiť. Treba s nimi vždy rátať a keď prídu, netreba pred nimi ustúpiť, treba im čeliť. A na to sme tu pre Vás my – aby sme Vám im pomohli čeliť a aby ste z tohto boja vyšli práve Vy ako víťazi.“