Stret so zverou: Ako získať odškodnenie?

Stret so zverou zažil už takmer každý vodič. Niektorým sa podarí rýchlo zastaviť, prípadne zviera obísť bez škody na vozidle, no nie každý má také šťastie. Často sa stáva, že vodič nestihne zareagovať dostatočne rýchlo, výsledkom čoho je škodová udalosť, ktorá môže vyjsť na stovky až tisíce eur.

Zažili ste stret so zverou a neviete, ako postupovať? Obráťte sa na nás. V Certeze sa na vašu škodovú udalosť pozrieme a pomôžeme vám s celým procesom vybavovania odškodnenia. Zaistíme dôkladné nafotenie škôd, zanalyzujeme podklady a spracujeme nároky. O nič sa tak nemusíte starať.

Kedy môžete žiadať o odškodnenie pri strete so zverou?

O odškodnenie v prípade stretu so zverou môžete žiadať vždy, keď sa na ceste stretnete so srnkou, diviakom alebo inou divou zverou, ktorá poškodí vaše vozidlo. S odškodnením však zbytočne nečakajte. Okrem toho, že škody na vozidle sa môžu časom zhoršiť, existuje aj premlčacia doba trvajúca 2 roky.

Aké odškodnenie môžete získať pri strete so zverou?

Výška odškodnenia je rôzna a odvíja sa najmä od rozsahu a veľkosti napáchaných škôd. Ak chcete vedieť, aké odškodnenie dostanete, kontaktujte nás. Radi sa na váš prípad pozrieme a zistíme, na aké odškodnenie máte nárok.

Stret so zverou sa môže hradiť z povinného zmluvného poistenia v prípade, že máte uzatvorené pripoistenie, alebo z havarijného poistenia.

Čo potrebujete pri vymáhaní škody po strete so zverou?

Na to, aby sme mohli začať s vymáhaním škôd, budeme potrebovať fotodokumentáciu škôd. Ideálne je, ak vyfotíte škody hneď po tom, ako sa stali. Následne budeme v Certeze potrebovať ešte podrobný opis udalosti. V prípade nutnosti doloženia ďalších dokumentov vás budeme informovať.

Ako správne postupovať po strete so zverou?

Zažili ste stret so zverou a neviete, ako postupovať ďalej? Radi vám pomôžeme. Stačí nás len kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo telefónneho čísla a nahlásiť škodovú udalosť.

jún 2024
Po Ut St Št Pi
2728293031
34567
1011121314
1718192021
2425262728
10 ROKOV skúseností
30 MINÚTOVÁ
TEL. KONZULTÁCIA
„Nikdy neviete, kedy Vás v živote zasiahne nepríjemná udalosť, ktorá Vás môže vážne poškodiť. Treba s nimi vždy rátať a keď prídu, netreba pred nimi ustúpiť, treba im čeliť. A na to sme tu pre Vás my – aby sme Vám im pomohli čeliť a aby ste z tohto boja vyšli práve Vy ako víťazi.“