PZP

Kalkulačka na výpočet a porovnanie PZP online

PZP

Kalkulačka na výpočet a porovnanie PZP online

PZP online poistenie auta a porovnanie cien PZP 2022

Povinné zmluvné poistenie sa riadi zákonom o PZP. Je platné na území štátov, ktoré sú členmi Systému Zelenej karty. Online kalkulačka vám vypočíta cenu PZP poistenia rýchlo a zobrazí porovnanie všetkých poisťovní na trhu od najlacnejšieho PZP po najdrahšie. Poistnú zmluvu si môžete uzatvoriť priamo v PZP kalkulačke. Kalkulačka vám umožní uzatvoriť aj PZP pre motocykel a PZP na prívesný vozík.
Zákon o PZP stanovuje minimálne limity poistného plnenia (5,24 mil. EUR za škody na zdraví a 1,05 mil. EUR za škody na majetku), poisťovne však poskytujú aj vyššie limity krytia až do výšky 10 mil. EUR. Pri uzatváraní PZP poistky na auto si nezabudnite pozrieť aj rozsah poistenia a výluky z poistenia, tzn. kedy poisťovňa nie je povinná nahradiť vzniknutú škodu.
Poistná zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú a poistné je možné platiť ročne, polročne alebo štvrťročne. Zánik PZP môže byť na základe podmienok definovaných v zákone o PZP alebo podľa zmluvných podmienok poisťovne. Výpoveď PZP má písomnú podobu.
Ponúkame vám širokú ponuku najlacnejšieho poistenia cez internet. V rámci poistenia auta si okrem PZP môžete vaše auto poistiť aj proti havárii, krádeži, vandalizmu či živelným udalostiam. Najvýhodnejšie havarijné poistenie si môžete vypočítať pomocou online kalkulačky havarijného poistenia auta. Vhodným doplnkom havarijného poistenia pre nové autá je aj poistenie finančnej straty (GAP poistenie), ktoré chráni hodnotu vášho auta pri totálnej škode. V prípade cestovania autom do zahraničia nezabudnite aj na cestovné poistenie.

Povinné zmluvné poistenie a pripoistenia

Všetky poisťovne ponúkajú v rámci svojho povinného zmluvného poistenia aj PZP asistenčné služby a pripoistenia chrániace aj vaše auto a jeho pasažierov. Medzi najčastejšie využívané PZP pripoistenia patria poistenie čelného skla, poistenie proti živelným udalostiam, poistenie pre prípad stretu so zverou, poistenie krádeže auta a úrazové poistenie. Poisťovne môžu ponúkať aj ďalšie doplnkové pripoistenia.

Poistenie čelného skla

PZP poistenie čelného skla sa vzťahuje na poškodenie alebo zničenie skla náhodnou a nepredvídateľnou udalosťou. Predmetom poistenia sú náklady na opravu alebo výmenu poškodeného skla. Jednotlivé poisťovne ponúkajú poistenie iba čelného skla alebo všetkých skiel na aute.

Poistenie stretu so zverou

Poistenie stretu so zverou sa uzatvára pre prípad poškodenia alebo zničenia auta následkom stretu so zverou na pozemnej komunikácii.

Úrazové poistenie vodiča

PZP úrazové poistenie sa uzatvára pre prípad trvalých následkov úrazu alebo smrti následkom úrazu. Poistenými môže byť iba vodič auta alebo aj spolucestujúce osoby. Poistenie sa vzťahuje na úrazy pri prevádzke auta.

Poistenie pre prípad živelných udalostí

Poistenie proti živelným udalostiam sa uzatvára pre prípad poškodenia alebo zničenia auta živelnou udalosťou. Tou môže byť napríklad požiar, povodeň, záplava, víchrica, krupobitie, zemetrasenie, úder blesku, atmosférické zrážky, zosuv pôdy, lavína, pád stromov a podobne.

Poistenie odcudzenia auta

Poistenie odcudzenia vozidla sa uzatvára pre prípad jeho krádeže, krádeže vlámaním alebo lúpeže. Poistené sú aj časti vozidla prípadne jeho príslušenstvo.
júl 2024
Po Ut St Št Pi
12345
89101112
1516171819
2223242526
29303112
30 MINÚTOVÁ
TEL. KONZULTÁCIA
„Nikdy neviete, kedy Vás v živote zasiahne nepríjemná udalosť, ktorá Vás môže vážne poškodiť. Treba s nimi vždy rátať a keď prídu, netreba pred nimi ustúpiť, treba im čeliť. A na to sme tu pre Vás my – aby sme Vám im pomohli čeliť a aby ste z tohto boja vyšli práve Vy ako víťazi.“